Gwarancja

 

TECHNOLOGIA PRODUKCJI FRONTÓW MEBLOWYCH NJUFRONT.PL

Fronty i panele meblowenjufront.pl produkowane są z płyty MDF grubości 10, 12, 16, 18 oraz 19mm, pokrytej wysokiej jakości lakierem poliuretanowym. Technologia ta pozwala na uzyskanie dowolnego koloru z wzorników kolorystycznych NCS lub RAL. Fronty lakierowane njufront.pl wykonywane są w półmatowym wykończeniu powierzchni (cennik dostępny na stronie njufront.pl). Na specjalne zamówienie istnieje możliwość matowego wykończenia powierzchni frontów (ceny na zapytanie). Fronty meblowe Njufront produkowane są w niedomiarze, co oznacza, że do szafki o wymiarze 600x600mm, front będzie miał wymiar 597x597mm lub podobny, dostosowany do systemu IKEA. Dokładność wymiarów produkowanych frontów wynosi +- 1mm. Fronty meblowe NJUFRONT.PL można stosować w meblach kuchennych, łazienkowych oraz biurowych i pokojowych. Warunkiem utrzymania wysokiej żywotności naszych wyrobów jest zastosowanie się do przedstawionych poniżej zasad ich użytkowania i konserwacji.Warunki przechowywania:

W czasie magazynowania fronty i panele maskujące njufront.pl powinny być:

zabezpieczone przed długotrwałym bezpośrednim działaniem światła słonecznego

przechowywane w pomieszczeniach czystych i niezapylonych

zabezpieczone np. pianką poliuretanową w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Długie fronty i panele maskujące powinny być składane w pozycji zapobiegającej ich odkształceniu się.Zasady i sposoby użytkowania i konserwacji:

1. Powierzchnie frontów MDF należy regularnie czyścić miękką, wilgotną ściereczką z mikrofibry przy zastosowaniu łagodnych środków czyszczących.

2. Do czyszczenia frontów nie należy używać detergentów o silnym działaniu, rozpuszczalników, twardych gąbek oraz płynów i past zawierających środki ścierne.

3. Zanieczyszczenia powierzchni frontów substancjami mocno barwiącymi jak herbata, kawa, czerwone wino, curry, musztarda czy innych, powstałe podczas eksploatacji należy niezwłocznie usunąć.

4. Fronty powinny być właściwie zamontowane (przy użyciu odpowiedniej liczby zawiasów lub okuć) i używane zgodnie z ich przeznaczeniem. Podczas montażu oraz w trakcie użytkowania frontów należy unikać uderzeń frontów twardymi lub ostrymi przedmiotami, które mogą trwale uszkodzić powierzchnię lakieru.

5. Jeżeli fronty zamontowane są w kuchni w pobliżu pochłaniacza (okapu), to w czasie gotowania powinien on być włączony.

6. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby po otworzeniu szafki front nie znajdował się bezpośrednio pod włączonym halogenem, gdyż emituje on bardzo wysoką temperaturę co grozi uszkodzeniem frontu.

7. W przypadku, gdy w kuchni znajduje się zmywarka, należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji jej użytkowania. Niedopuszczalne jest pozostawienie zmywarki z uchylonymi lub otwartymi drzwiczkami po zakończeniu cyklu zmywania, celem szybszego wysuszenia naczyń. Częste poddawanie frontów działaniu pary wodnej o wysokiej temperaturze może prowadzić do uszkodzenia frontu i utraty gwarancji.

8. W przypadku piekarników starszej generacji (bez systemu chłodzenia) lub emitujących zbyt wysoką temperaturę (powyżej 70 °C), przy montażu należy uwzględnić (wyeliminować) negatywne skutki oddziaływania wysokiej temperatury. Można to uzyskać np. przez zwiększenie odległości między frontami a urządzeniem lub poprzez umieszczenie pomiędzy piekarnikiem i boczną krawędzią frontu „ekranów” (np. z płyty wiórowej).

9. Tak jak w przypadku zmywarki, niedopuszczalne jest pozostawianie uchylonych lub otwartych drzwi rozgrzanego piekarnika.

 

Warunki gwarancji

 

Gwarant zapewnia Kupującemu wysoką jakość i prawidłowe funkcjonowanie mebli, pod warunkiem ich właściwego użytkowania.

Gwarancja łącznie z zawartą w gwarancji rękojmią zostaje udzielona osobie fizycznej na okres 24 miesięcy od daty wydania mebli kupującemu. W przypadku zakupu komercyjnego okres gwarancji wynosi 12 miesięcy.
– zakup konsumencki w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 (Dz.U. 02141.1176): jest to zakup dokonany przez osobę fizyczną, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą.
– zakup komercyjny – dokonany przez podmiot gospodarczy lub osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą.

Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu gwarancji po upływie okresu gwarancji, jeżeli zawiadomił Wykonawcę o wadzie przed jego upływem.

Gwarancją nie są objęte:
– uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego bądź nieostrożnego obchodzenia się z wyrobem, tzn. przewożenia, przenoszenia i montażu, jeśli te czynności zostały wykonane przez Kupującego lub powstały po sprzedaży, w wyniku zdarzeń losowych lub okoliczności niezawinionych przez Producenta;
– uszkodzenia powstałe u Kupującego, w wyniku niewłaściwego lub niezgodnego z zasadami użytkowania, przechowywania, konserwacji lub samodzielnej naprawy;
– uszkodzenia mechaniczne i uszkodzenia zewnętrzne powierzchni wyrobów powstałe na skutek działania przyczyny zewnętrznej (termicznej, chemicznej, lub inne spowodowane działaniem lub zaniechaniem działania użytkownika);
– wady i uszkodzenia, o których Kupujący został poinformowany przed zakupem i w wyniku których obniżono cenę wyrobu;
– uszkodzenia powstałe w skutek naturalnego, częściowego lub całkowitego zużycia, zgodnego z właściwościami lub przeznaczeniem produktu, a w szczególności zarysowania, przebarwienia lub zmatowienia produktu;
–różnice wynikające z cech plastycznych i estetycznych wyrobu charakterystyczne dla surowców, z których wykonano front;
– zmiany tonacji wybarwienia powłoki lakierniczej, związanej z narażeniem jej na długotrwałe działanie czynników niekorzystnych (podwyższona temperatura, światło słoneczne, dym tytoniowy itp.)

Producent zastrzega sobie prawo do oglądania frontów z odległości 1 metra. Zgodnie z normą produkcyjną, dopuszczalne jest na frontach lakierowanych oraz fornirowanych występowanie nieznacznych nierówności, co związane jest z procesem technologicznym.

Szczegóły dotyczące zgłaszania reklamacji znajdują się w Regulaminie.

Gwarant nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nie zapoznania się Klienta z niniejszymi warunkami gwarancji, użytkowania i konserwacji.

 

 

do góry
© Copyright 2017 NJUFRONT.PL    ·    WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl